First Line Sales Manager Diabetology (Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa)
AstraZenecaPoland - warsawUpdate time: April 11,2021
Job Description

Regionalny Kierownik Zespołu Promocji Medycznej

(Województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie)

Cel stanowiska:

Zarządzanie poszczególnymi terytoriami w ramach podległego regionu, realizacja celów z obszarów sprzedażowych oraz poza sprzedażowych.

Coaching, zarządzanie, opracowywanie i wdrażanie strategii rozwoju kompetencji podległej grupy Partnerów ds. Kluczowych Klientów. Proaktywne poszukiwanie możliwości rozwoju biznesu, prezentowanie propozycji zgodnych z potrzebami i priorytetami klientów; rekomendowanie rozwiązań skoncentrowanych na utrzymaniu i rozbudowywaniu sieci klientów oraz zwiększeniu stosowania produktów z zarządzanego portfolio.

Główne obowiązki:

Wykonywanie obowiązków służbowych zgodnie z przepisami polskiego prawa oraz wewnętrznymi standardami i procedurami AZ

  • Indywidualna praca z każdym z podległych Partnerów ds. Kluczowych Klientów mająca na celu zapewnienie wysokiej jakości pracy, wdrażanie strategii, rozwój poszczególnych terytoriów i realizację ich celów

  • Identyfikowanie, określanie potencjału i wsparcie w opracowywaniu strategii dla poszczególnych terytoriów i całego regionu.

  • Opracowywanie planów zapewniających optymalną alokację zasobów w zgodzie ze strategią dla danej linii terapeutycznej. Aktywny udział w procesach rekrutacji Partnerów i/lub Przedstawicieli

  • Zarządzanie i współpraca w zakresie analizowania sytuacji rynkowej w kluczowych terytoriach; monitorowania i zrozumienia ich celów, priorytetów i potrzeb

  • Dążenie do efektywnego partnerstwa z Kluczowymi Liderami Opinii na poziomie Regionu.

  • Nadzór nad indywidualnymi wynikami pracy i realizacją celów podległych  Kierowników ds. Kluczowych Klientów

  • Odpowiedzialność za realizację celów jakościowych i biznesowych Regionu.

  • Identyfikowanie informacji mogących mieć wpływ na rozwój produktów AZ, proponowanie adekwatnych działań i aktywności

  • Reagowanie na trendy, zmiany rynku oraz prawa mogące wpływać na rozwój biznesu AZ

  • Budowanie i utrzymywanie efektywnych relacji z podległym zespołem, zarządzanie pracą i utrzymywanie wysokiej motywacji grupy

  • Tworzenie środowiska pracy wspierającego współpracę cross-funkcyjną

  • Coaching, wsparcie, tworzenie możliwości rozwoju kompetencji i poszerzania wiedzy członków zespołu. Rozwój pracowników wewnątrz organizacji.

  • Wsparcie zespołu w budowaniu relacji ze środowiskiem opiniotwórczym oraz w planowaniu odpowiednich aktywności przekładających się na postrzeganie produktów AZ wśród klientów

  • Planowanie i nadzór nad realizacją przyznanych budżetów promocyjnych oraz operacyjnych

  • Efektywna komunikacja w obrębie działu sprzedaży oraz z pozostałymi działami AZ

  • Budowanie i wzmacnianie dobrego wizerunku AZ w środowisku medycznym na podległym terenie

Umiejętności i kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe

  • Co najmniej czteroletnie, poparte sukcesami doświadczenie w pracy w dziale promocji medycznej w firmie farmaceutycznej

  • Udział w projektach cross-funkcyjnych

  • Umiejętność tworzenia i wdrażania planów oraz rekomendacji biznesowych

  • Wysoki poziom wiedzy merytorycznej

  • Umiejętność nawiązania partnerskiego dialogu ze środowiskiem opiniotwórczym i decyzyjnym

  • Wnikliwa ocena/analiza sytuacji w szerokiej perspektywie biznesowej

  • Umiejętność szybkiego reagowania na pojawiające się możliwości i potencjalne ryzyka

  • Samodzielność i własna motywacja

  • Mile widziane doświadczenie w przynależnej dziedzinie terapeutycznej oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołami

  • Zarządzanie projektami

  • Bardzo dobra obsługa komputera (Word, Excel, Power Point, program monitorowania i analizy sprzedaży)

  • Mile widziana znajomość języka angielskiego

Kluczowe Kompetencje:

  • Silne przywództwo

  • Umiejętność motywowania i wywierania wpływu, zdolności negocjacyjne

  • Strategiczne rozumienie biznesu

  • Umiejętność budowania trwałych, efektywnych biznesowo relacji

  • Orientacja na wynik

  • Doskonała organizacja pracy

  • Duża motywacja

  • Wysoka kultura osobista

AstraZeneca is an equal opportunity employer.  AstraZeneca will consider all qualified applicants for employment without discrimination on grounds of disability, sex or sexual orientation, pregnancy or maternity leave status, race or national or ethnic origin, age, religion or belief, gender identity or re-assignment, marital or civil partnership status, protected veteran status (if applicable) or any other characteristic protected by law. AstraZeneca only employs individuals with the right to work in the country/ies where the role is advertised.

Date Posted

09-kwi-2021

Closing Date

11-kwi-2021

AstraZeneca embraces diversity and equality of opportunity.  We are committed to building an inclusive and diverse team representing all backgrounds, with as wide a range of perspectives as possible, and harnessing industry-leading skills.  We believe that the more inclusive we are, the better our work will be.  We welcome and consider applications to join our team from all qualified candidates, regardless of their characteristics.  We comply with all applicable laws and regulations on non-discrimination in employment (and recruitment), as well as work authorization and employment eligibility verification requirements.

Get email alerts for the latest"First Line Sales Manager Diabetology (Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa) jobs in Poland - warsaw"