Measurement Engineer OCS / Inżynier ds. PomiarówMeasurement Engineer OCS / Inżynier ds. Pomiarów
CorningStrykowUpdate time: November 25,2019
Job Description

Numer rekrutacji: 39222

Firma Corning jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w branży materiałów. Od ponad 160 lat oferuje swoje doświadczenie w wykorzystaniu technologii szkła, ceramiki i optyki do wytwarzania produktów, które wspierają powstawanie nowych branż i odmieniają ludzkie życie.

Dzięki nieustającym inwestycjom w badania i rozwój, poszukiwaniu innowacji w obszarach materiałów i procesów oraz bliskiej współpracy z klientami Corning z powodzeniem stawia czoła wielu wyzwaniom natury technologicznej.

Segment ekologicznych technologii Corning prowadzi produkcję podkładów ceramicznych i filtrów do kontroli emisji w rozwiązaniach przenośnych i stacjonarnych na całym świecie.

Inżynier ds. pomiarów

CZEGO OCZEKUJEMY:

  • Wykształcenia wyższego technicznego, preferowane profile: elektroniczny, elektryczny, mechaniczny, fizyka,
  • Dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Minimum 2 lat doświadczenia na stanowisku inżynieryjnym w firmie produkcyjnej
  • Bardzo dobrej znajomości technologii narzędzi pomiarowych w technice światłowodowej
  • Znajomości obsługi optoelektronicznego sprzętu kontrolno-pomiarowego
  • Znajomości zagadnień matematycznych i statystycznych związanych z metrologią oraz umiejętność obliczeń, analiz i wnioskowania

MILE WIDZIANE:

  • Wiedza z zakresu technologii i techniki światłowodowej: teoria światłowodów, optyczne elementy aktywne i pasywne, sieci telekomunikacyjne, konstrukcja kabli światłowodowych
  • Umiejętność programowania systemów pomiarowych
  • Znajomość platform LabView , .Net, C#
  • Umiejętność prowadzenia projektów

JAKIE BĘDĄ TWOJE ZADANIA:

  • Wsparcie procesu produkcyjnego w zakresie systemów pomiarowych, dobór wyposażenia i metod kontroli
  • Wdrażania systemów kontrolno-pomiarowych  w środowisku produkcyjnym
  • Współpraca z innymi placówkami firmy w zakresie ustalania standardów pomiarowych.
  • Projektowanie stanowisk kontrolno-pomiarowych
  • Nadzór metodologiczny i metrologiczny nad sprzętem kontrolno-pomiarowym
  • Opracowywanie nowych metod pomiarowych oraz ich walidacja
  • Projektowanie scenariuszy pomiarowych – interfejs użytkownika, akwizycja i analiza danych pomiarowych
  • Ocena wyników i szacowanie niepewności pomiarów
  • Znajomość budowy przyrządów pomiarowych, umiejętność wykonania podstawowych napraw, regulacji, konserwacji i wzorcowania
  • Konsultacje techniczne w zakresie metod pomiarów, obsługi przyrządów pomiarowych oraz wykonywania nimi pomiarów
  • Wsparcie projektów MEE (Manufacturing Engineering Excellence)

CO ZYSKUJESZ:

  • pracę w organizacji kierującej się jasnymi wartościami
  • wynagrodzenie adekwatne do prezentowanych umiejętności i doświadczenia
  • udział w międzynarodowych projektach
  • możliwość rozwoju osobistego
  • pakiet świadczeń socjalnych, w tym opiekę medyczną, dofinansowanie do karty MultiSport oraz do posiłków
  • bardzo dobrą atmosferę w pracy

Get email alerts for the latest"Measurement Engineer OCS / Inżynier ds. PomiarówMeasurement Engineer OCS / Inżynier ds. Pomiarów jobs in Strykow"